ATP Tour - Charakteristika všech hráčů první stovky

Nezapomeňte si dát odběr na náš telegramový kanál : https://t.me/brodiebetsczsazenitipy

 

Zdravím všechny čtenářky a čtenáře dnešního blogu ve kterém se budu věnovat všem hráčům z první stovky žebříčku ATP. Možná totiž ne každý z Vás se v tenise orientuje, a přesně proto jsem se rozhodl, že sepíšu takový malý tahák "do lavice" právě těm, kteří nesledují "bílý" sport denně jako my.

 

Pro ty co tenis vůbec nesledují tak ještě dodám takovou poznámku, a tou je rozřazení turnajů na kategorie : 

 

ITF (Mezinárodní tenisová federace) :

 

- ITF turnaje jsou turnaje té nejnižší kategorie, zde hrají převážně junioři, mladí talenti nebo hráči co jsou za zenitem, na ITFkách bývá malá finanční dotace a málo bodů do žebříčku (dotace se pohybují od 15.000 USD do 25.000 USD)

 

Challenger Tour : 

 

- Zde hrají standartně hráči kteří nedosahují kvalit na ATP Tour, rankingově se jedná o hráče od 100. místa až po 1000. v celosvětovém žebříčku.

- Dotace bývají cca od 40.tis euro až po 220 tis. euro. Každý turnaj má jiné bodové ohodnocení ale většinou se to pohybuje kolem 100 bodů do rankingu za vítězství celého turnaje.

 

- Na challenger tour se občas chodívají rozehřát i hráči z ATP Tour před nějakým větším turnajem, nebo pokud jsou dlouhodobě zranění tak aby se dostali zpět do zápasového tempa.

 

ATP TOUR :

 

- ATP se dělí na 4 kategorie - ATP 250, ATP 500, ATP 1000 (někdy přezdíváno jako MASTERS) a Grand Slam. 

 

- Tyto čísla znázorňují počet bodů pro vítěze do žebříčku, nejvíce jsou dotované Grand Slamy a turnaje kategorie MASTERS 1000 - kde vítěz GS dostane 2000 bodů a MASTERS jak je již dáno v názvu 1000 bodů. 

 

- Nejštědřejší jsou samozřejmě poslední dva jmenované - například na MASTERS v Šanghaji byla dotace 8.800.000 USD a vítěz si odnesl šek na 1.262.220 USD - což je slušná porce peněz a proto na Masters se většinou zápasy prostě nepouští, peníze jsou ta největší motivace.

 

- Jinak pro porovnání - celková dotace Wimbledonu jak pro ženy tak muže byla letos 57.29 miliónů USD, a vítěz si odnese 2.350.000 liber. 

 

Jak se hráči na turnaj dostanou ? 

- Možností je více, přihlásí se, a následně záleží na jejich postavení v žebříčku, pokud nesplňují limity pro hlavní fázi soutěže, musí jít do kvalifikace která se hraje většinou na 2 zápasy švýcarským systémem. 

 

- Další možností je tzv. WILD CARD (neboli divoká karta) kde pořadatelé daného turnaje dají šanci někomu dle jejich uvážení aby si na turnaji zahrál.

 

- Divoká karta lze udělit jak do kvalifikace tak rovnou do hlavní fáze turnaje

 

- Wild card se zpravidla uděluje buď - legendám kteří už nehrají tolik, nebo mladým talentům dané země - takže pozor a vždy se mrkněte na livesportu zda se vyplatí vsadit proti divoké kartě - u jejich jména je v závorce (WC). 

 

- Poslední možnost je tzv. LUCKY LOOSER (neboli šťastný poražený volně přeloženo). Lucky Looser (LL) se losuje na základě toho, že někdo z turnaje odstoupí (pro zranění či jiný důvod) a tak pořadatelé daného turnaje vezmou hráče kteří prohráli v kvalifikaci a vylosují právě tohoto šťastného poraženého který nastoupí v hlavní fázi i přesto, že v kvaldě prohrál. 

 

- Pozor! V kvalifikaci se dívejte kdo je nasazenou jedničkou (poznáte dle čísel opět na livesportu v závorce) jelikož většinou ten co je v kvaldě nasazená jednička (1.) jde jako první do hlavní fáze jako šťastný poražený ale ne vždy lze na toto spoléhat.

 

1. Novak Djoković

 

- Tak tohle jméno asi není třeba dlouze představovat, Novak Djoković je fenomén ve světě tenisu, a předpokládám, že i ti, co tenis absolutně nesledují slyšeli minimálně několikrát za život v rádiu nebo v televizi jméno srbského velikána.

 

- Novak je momentálně světová jednička - statisticky je právě on tím komu lze říkat G.O.A.T neboli Greatest of all time - nejlepší všech dob - přesně tyhle přívlastky totiž k Novakovi sedí.

 

- Djoković je mentální titán, neznám na TOUR tak psychicky odolného hráče jako je právě Nole (spolu s Rafou a momentálně z nové generace Alcarazem)

 

- Silné stránky jsou jednoznačně naprosto skvělá defenziva, čtení hry, fyzická kondice, jednoruční backhand, ale hlavně celkově herní IQ, proto se může  ,,Grande Nole" pyšnit 23 Grand Slamy a celkově 96 tituly na okruhu napříč všemi kategoriemi. 

 

- Jediná slabší stránka Novaka je jednoznačně servis, který není tak razantní - Nole hodně tlačí na jistotu především druhé podání, a na vymazlenou techniku první servis.

 

- Nole nemá slabý povrch, je to určitě jeden z nejlepších travařů všech dob, na antuce nemá taktéž problém a Australian Open bylo prostě v době velké trojky jeho - kde karty byly rozdány následovně :

Federer - Wimbledon

Nadal - French Open,

Nole - Australian Open

 

2. Carlos Alcaraz

 

- Carlito je nástupce odkazu slavného Rafaela Nadala, tento španělský toreador je na svůj věk neskutečně vyspělý, a za mě je to jeden z klenotů na dalších 15-20 let. 

 

- Alcaraz již stihl vyhrát dva Grand Slamy - US Open a letošní Wimbledon kdy přetlačil právě Novaka Djokoviće. 

 

- Právě španělský hráč drží rekord nejmladšího hráče který vyhrál US Open - 19 let a 129 dní.

 

- Řekl bych, že on v nové generaci momentálně nemá konkurenci, jediný s kým hraje vyrovnané zápasy a kdo je jeho "counter" je italský mladík Jannik Sinner s kterým má vyrovnanou bilanci. 

 

- Jeho přednostní je samozřejmě běhavá atletická hra, nekonečná kondice, skvělé dropshoty, přechody na síť a hlavně naprosto smrtící forehand i backhand.

 

- Osobně tipuji, že Alcaraz získá z ,,nextgen" hráčů nejvíce titulů na Grand Slamech i mimo ně po skončení Novaka Djokoviće a Rafaela Nadala.

 

3. Medvedev Daniil

 

- Daniil je přeborník na hardové podniky, vyhrál ve své kariéře 1 Grand Slam (US Open) a je to hráč z generace Zvereva, Rubleva, Khachanova, Tsitsipase, Ruuda, Paula Tommyho a dalších. Tito výše zmiňovaní mají ovšem jeden problém a tím je právě číslo 2 a číslo 1 v žebříčku ATP Tour.

 

- Ruský tenista má skvělý servis a nebojí se hrát často na riziko i druhé podání, z čehož samozřejmě pramení mnoho dvojchyb.

 

- Jeho styl je především defenzivní hra od základní čáry, je to prostě pinkálista který čeká na protiútok, další obrovská výhoda je skvělý pohyb a proto je tam kde je už pár let.

 

- Medvedev měří bez mála dva metry, což je strašná výhoda v tomto sportu, za svou kariéru má skalpy jak Alcaraze, tak i několikrát Djokoviće.

 

- Největší a právě nejbolestivější pro Novaka byla výhra Daniila na US Open v roce 2021 3:0 na sety, kde právě ruský tenista dokázal Novaka zdolat a ukradl mu tzv. kalendářní SLAM - čili výhra všech Grand Slamů v jednom roce.

 

- Daniil je horká hlava a já osobně ho mám rád, baví mě jeho konfrontace s empire rozhodčími, jsou z toho skvělé reels videa všude po internetu. 

 

- Odjakživa má také obrovskou rivalitu s řeckým tenistou Stefanosem Tsitsipasem, jelikož Stefanos má ruské kořeny z matčiny strany a tihle dva jsou na nože téměř od juniorů - jejich zápasy mě vždy baví.

 

4. Sinner Jannik

 

- Italský dlouhán Jannik Sinner je synem italského šéf kuchaře a servírky Siglinde a Hanspetera Sinnerových. 

 

- Jannik je extrémně talentovaný hráč, stále velmi mladý (22 let) a už má na svém kontě 9 titulů z  okruhu ATP. Bohužel i on čeká na nějaký větší úspěch na Grand Slamech - jeho maximum je 3x čtvrtfinále vše v roce 2022 - Australian Open, Wimbledon,  a US Open. Následně letos semifinále Wimbledonu, kde vždy narazí na někoho jako Djoković s kterým uhraje set ale dál se ne a ne dostat.

 

- Sinner se vyznačuje solidním servisem díky jeho výšce (193cm) atletickou hrou, obratností, dobrou obranou a agresivním pojetím tenisu. 

 

- Co se povrchu týče jak za mě spíše hard je mu bližší ale neztratí se nikde, i on je příslibem do budoucnosti především na trávě - kterou moc hráčů neumí jelikož trávové turnaje trvají jen pouhé dva měsíce v roce.

 

- Fox neboli liška jak se přezdívá Jannikovi díky jeho zrzavým vlasům nelze upřít nic, je to bojovník, skvělý milý a pokorný kluk který zaslouží obrovský respekt za to co v jeho útlém věku dokázal.

 

 

5. Andrey Rublev

 

- Rublev je na ATP Tour extrémně skromným tenistou, přezdívá se mu mistr pětistovek , na svém kontě má 14 titulů a z toho hned 5 z turnajů kategorie 500. 

 

- Jeho největší zbraní je brutální forehand kterým dostává soupeře pod tlak a samozřejmě jeho signifikantní  výkřik ,,BWEEEH".

 

- Rublev porazil ve své kariéře jednou Rafu, jednou Fedexe a jednou také Djokoviće, je to stabilní člen TOP 10, bohužel zbrklost a řekl bych neposunutí se ve svých herních schopnostech ho nepustí k ,,ničemu většímu" než jsou právě MASTERS nebo 500. 

 

- Co se slabin týče, tak pata ho tlačí jednoznačně v backhandu.

 

- Oblíbený povrch je hard, ovšem neztratí se ani na antuce (kde právě porazil v Monte Carlu již zmiňovaného Rafu). Tráva mu taktéž není cizí. Jedná se o tenisového univerzála.

 

- Andrey je jedním z tenistou který okamžitě po vyhraném zápase odsoudil válku na Ukrajině nápisem na kameru ,,Peace for everyone". Těch momentů kdy Rublev zaslouží respekt a ukazuje svoji pokoru je více, všechny jsou dohledatelné na youtube.

 

- Samozřejmě i on má svoji druhou stranu mince mezi které patří nervní výlevy během zápasu, nadávky sám na sebe, rozbité rakety a tak dále.

 

6. Holger Rune

 

 

- Rune bude jedním z těch méně oblíbených hráčů na tour. Legendární Stan The Man tedy Stanislas Wawrinka o něm prohlásil, že je to rozmazlený spratek, respektive pronesl větu ,,stop acting like a baby" (přestaň se chovat jako dítě). (VIDEO ZDE)

 

- Jeho chování na kurtu je často velice emotivní, což ho bohužel brzdí v rozvoji, stejně tak jako například incident kdy poroučel jeho mamce - hlavní sponzorce - aby odešla z dvorce na French Open načež maminka uposlechla a ochozy opustila. (VIDEO ZDE)

 

- I přes jeho mladý věk už dokázal získat 4 tituly, ten nejcennější je z Paříže - MASTERS 1000 - halový podnik který se odehrává každoročně ke konci sezóny, tam si ve finále vyšlápl na Novaka Djokoviće.

 

- V té době ještě pod renomovaným známým trenérem - Patrik Mouratoglou (který dovedl k největším úspěchům např. Serenu Williams - 2012 - 2022 byl jejím koučem). 

 

- Rune rozvázal spolupráci s Mouratogluem, nyní ho trénuje legendární Boris Becker a jsem na tuto dvojici v zvědavý.

 

- V bulváru se šušká, že za Runeho pokles výkonnosti může jeho nová přítelkyně Caroline Donzella - italsko-dánská modelka a studentka která je o šest let starší než mladík Holger. Jeho matka nenechala dlouho čekat na reakci a ihned na tiskovce pronesla že : ,,Holger je poslední týdny a měsíce prostě mimo". 

 

- Potenciál má na rozdávaní, Rune má opravdu solidní servis, kvalitní mezihru a taktéž hraje velice agresivní tenis. Pokud se vzpamatuje a půjde do sebe tak nová velká trojka je za mě - Sinner, Rune, Alcaraz.

 

7. Stefanos Tsitsipas

 

- Řecký bůh - tak označují Tsitsipase fanoušci z jeho rodné země. 

 

- Stefanos už dosáhl za svoji kariéru solidní úspěchy, ale na Grand Slam stále čeká, dvakrát měl možnost ale vždy ho zastavil Novak Djoković  - letošní Australian Open a French Open z roku 2021 kdy dokonce vedl 2:0 na sety, přesto legendární Djoker ukázal svoji mentální sílu a zápas otočil ve svůj prospěch.

 

- Tsitsipas má dle Patrika Mouratogloua jeden z nejlepších forehandů v historii tenisu, s čím se dá souhlasit, protože ta technika v poměru s razancí a přesností je vyšperkovaná k dokonalosti. 

 

- Kde ovšem Stefanos má achilovu patu je jednoznačně backhand, který se zhoršil nesmírně v této sezóně. 

 

- Řek hraje starý klasický jednoruční backhand, a je to opravdu na hráče jeho úrovně naprosto žalostné, nemá razanci, nemá úder, nemá techniku, z toho všeho pramení nespočet nevynucených chyb končících v outech nebo v síti.

 

- Další jeho slabinou je dle mého subjektivního názoru jeho otec Apostolos Tsitsipas v jeho lóži, Apostolos neustále na každém turnaji koučuje jeho synka z lavičky (což je zakázané - coaching se nesmí v tenise na ATP Tour) byl jsem svědkem již několika zápasů kdy hrál Stefanos dobře až do doby kdy do něj otec začal hustit, následně se rozhodil a projel celý špíl. 

 

- Letos začal randit a chodit s další profesionální sportovkyní - Paola Badosa - španělská tenistka z okruhu WTA - najednou už tenis není prioritou - přesně tak popisoval v několika tiskovkách Stefanos svůj život. I fanoušci si všimli, že jeho výkonost rapidně klesá dolů od doby co  jsou tito dva instagramový "miláčci" spolu. 

 

- Nic proti ve finále je to volba každého z nás, za mě ale je Stefanos další jeden tenista který ve svých 25 letech mohl být v profesionální kariéře jinde.

 

- Ještě něco málo k servisu, Stefanosovo podání je solidní, nejlepší povrch za mě antuka jednoznačně, a následně i hard na kterém se neztratí - nejslabší tráva.

 

8. Casper Ruud

 

- Ruud je tenista z Norska, velice gentlemenský a solidní player který největší úspěchy začal slavit na drcené cihle. 

 

- Casper má solidní servis ale rozhodně díky jeho výšce nepatří k žadným bomberům, letos mi přišlo že velice dobře zapracoval na svém forehandu který začal být štíplavý a dělal trable ve finále French Open i Novaku Djokovićovi.

 

- Mě osobně tento tenista baví, líbí se mi, že se nevzteká a na kurtu působí klidným dojmem, raketu jsem ho rozbít neviděl snad nikdy a nadávat jednou, že si tak něco mumlal pod vousy. 

 

- Jeho maximum je 2. pozice žebříčku ATP, jak jsem již psal drcená cihla - tedy antuka rozhodně nejsilnější povrch. Slušný servis, dobrá obrana, štiplavý forehand a vynikající pohyb po dvorci. 

 

- Ruud bohužel má jako většina tenistů problém, že se narodili ještě do aktivní éry Djokovice a Nadala a potažmo i Alcaraze. 

 

- Casper má na svém kontě tři finále Grand Slamů - 2x French Open, 1x US Open - bohužel pro něj pokaždé prohrál.

 

9. Fritz Taylor

 

- Taylor Fritz je klasický hardový amík - takže logicky preferuje venkovní tvrdý povrch. 

 

- Tento hráč má všechny aspekty nutné ke hře na tvrdém povrchu, tvrdý servis díky své výšce bez mála dva metry, za mě jeden z takových méně ortodoxních backhandů, a brutální forehand. 

 

- Samozřejmě jako každý hráč s agresivní mezihrou i Fritz je náchylný na nevynucené chyby pramenící z granátů které má v rukávu.

 

- Taylor byl vždycky player proti kterému jsem rád sázel, ale poslední dva roky šel výkonnostně hodně nahoru, a nyní je 9. hráčem světa - příčinou toho že pár let zpět hrál Fritz tužku bylo vážné zranění ramene, ze všeho se dostal a už půl roku po operaci brázdil kurty ATP Tour. Extrémně rychle se rehabilitoval a začal podávat velmi dobré výkony.

 

10. Zverev Alexander

 

- Saša Zverev uzavírá letošní žebříček top 10 pro rok 2023 - tento hráč má ve své kariéře skalpy jak Novaka Djokovice kterého porazil 4x, Rafu Nadala 3x a pozitivní bilanci 4 výher proti Federerovi. 

 

- I jemu se předpovídala velká budoucnost, bohužel ani on na Grand Slam zatím nedosáhl - v roce 2020 byl ovšem velmi blízko - ve finále US Open ho přehrál jeho nejlepší kamarád na okruhu ATP Tour  - Rakušan Dominik Thiem - 3:2 na sety v tiebreaku 8:6 v rozhodujícím setu.

 

- Pyšnit se ale může například zlatou medailí z olympijských her v Tokiu v tentýž roce jako bylo jeho finále US Open - tedy 2020

 

- Saša má ve svém repertoáru jeden z nejlepších obouručních backhandů, samozřejmě díky výšce bezmála dvou metrů disponuje brutálním servisem a také kvalitním forehandem.

 

- Minulý rok na French Open došlo k velkému neštěstí kdy si podvrknul kotník ve vyrovnaném zápase s Rafou Nadalem a měl téměř roční pauzu, po pauze je zpět v plné palbě a opět se dostal velmi rychle mezi nejlepší hráče, i když jeho start byl velmi vlažný a dlouho nedokázal procházet přes první kola zejména z kraje roku. 

 

- Zvereva pronásledují i bulvární kauzy, kdy jeho ex přítelkyně na něj vytáhla domácí násilí - no můj názor na tyto kauzy je skeptický a spíše to vidím jako příležitost ex-přítelkyní podojit přes soudy jejich bývalé partnery.

 

11. Hubert Hurkacz

 

- Dostáváme se i k prvnímu zástupci ze sousední země - tedy Polsko jak už jméno napoví.

 

- Hubi je vysoký polský player který disponuje obrovskou silou na servise - ten je schopný držet po celý zápas a nasekat klidně 20 es za jeden dvousetový špíl

 

- Já osobně jeho styl moc nemusím, protože vlastně krom servisu nemá moc co nabídnout, mám raději agresivní a komplexnější playery - tím nechci říct že Hubert je špatný hráč, ale není to můj šálek kávy

 

- Hurkacz patří k dobrým obranařům který prostě vrací a čeká na výhozy soupeře, tím že má rozpětí paží jaké má díky 196 centimetrům.

 

- Logicky je jeho primární povrch hard, následně umí i solidně zahrát na trávě a jako poslední povrch na antuce.

 

- Osobně Huberta nerad vsázím a vždycky spálím hubu, nejlepší sázka na jeho zápasy pokud mu v předchozích kolech šlapal serv tak over gemy nebo esa.

 

 

12. Paul Tommy

 

- Tommy Paul je další z generace amerických hráčů jako je Taylor Fritz - i on se vyšplhal mezi smetánku a patří mu dvanácté místo v letošním žebříčku.

 

- Paul je klasický baseliner, neřekl bych že má nějaký signifikantní úder na skvělé úrovni ale hraje přesně a velmi chytře, dokáže své protivníky upinkat a včas zaútočit.

 

- Jeho primárním povrchem je outdoor hard, ale v posledních letech se prosazuje i jako univerzál. 

 

- Maximum na Grand Slamech je letošní Australian Open kde si střihl semifinále. Jinak v roce 2020 uhrál čtvrtfinále French Open - na větší úspěch zatím čeká

 

13. Alex De Minaur

 

- Ryzí obranář se španělskými kořeny - Alex De Minaur.

 

- Extrémně běhavý obranářský typ, proti tomuto hráči prostě nechcete hrát za žádnou cenu, vše vrátí z jakéhokoliv úhlu, pokud hru zkrátíte, doběhne a vrátí za síť - přesně tohle je definice De Minaura.

 

- Jeho primární povrch je hard ale neztratí se ani na antuce, za mě osobně je pro něj paradoxně antuka jak stavěná, nemá problém hrát dlouhé výměny o třiceti míčcích.

 

- Alex hraje obouručný backhand, servis spíše průměrný, forehand standart na  hráče jeho rankingu. 

 

14. Frances Tiafoé

 

- Frances patří mezi další americké playery, největší úspěch je loňské semifinále na US Open (2022). 

 

- Big Foe (jak se Francesovi přezdívá) je neskutečně pohyblivý, má dobrý servis, granátový forehand a agresivní hru. 

 

- Mezi preferované povrchy patří outdoor hard - jako téměř u všech američanů. 

 

15. Shelton Ben

 

- Levoruký univerzitní tenista z Floridy - ještě nedávno to je kdy Ben objížděl Challenger Tour a vyhrával nám slušný love, obrovský potenciál a talent se nacházel v tomto bomberovi.

 

- Shelton preferuje hard na antuce hrál letos poprvé a porazil ho tam i třeba Bublik, což je za prvé labil a za druhé anti-antukář. 

 

- Ben má z mladé generace jeden z nejlepších podání na tour, letos mu na US Open naměřili neuvěřitelných 239 km/h.

 

- Střihl si čtvrtfinále Australian Open, letos semifinále na US Open a nakonec vyhrál nedávno první titul kategorie 500 v Tokiu. 

 

- Na tohoto mlaďase se do budoucna velmi těším, a tím že disponuje levou rukou je vše ještě úměrné na druhou. 

 

- Suma sumárum - top servis, agresivní mezihra, levácké úhly - všechny aspekty vedou k tomu, že máme hardaře jako víno na dalších 15 let.

 

 

 16. Khachanov Karen

 

- Ruský tenista disponuje dobrou agresivní mezihrou, občas je náchylný k nevynuceným chybám, a i on asi ví, že jeho potenciál mohl být větší byť má stále teprve 27 let. 

 

- Za jeho kariéru jsou největšími úspěchy na Grand Slamech semifinále na AO (2023), semifinále US Open (2022), dále čtvrtfinále Wimbledonu (2019) a čtvrtfinále French Open (2019, 2023).

 

- Kačena má fajn serv, a je tenisovým univerzálem (jak lze vidět z výsledků) no jakmile dostane proti sobě někoho jako je Sinner, Alcaraz, Djoko, Nadal nebo prostě někdo z té nejužší špičky je nahraný. 

 

17. Grigor Dimitrov

 

- Dimi je legenda bílého sportu, jemu se asi právem přezdívá baby-federer díky jeho jednoručnímu backhandu, a celkově i stylu oblíkání, potažmo chování na kurtu

 

- Tento bulharský player je na okruhu dlouhé roky a patří už od roku 2011 do TOP stovky rankingu ATP kterou neopustil. 

 

- Jeho největší highlight kariéry je turnaj mistrů 2017 který ovládl, následně připsal i slušné výsledky na Grand Slamech - Australian Open 2017 (semifinále)  Wimbledon 2014 (semifinále) US Open 2019 (semifinále).

 

- Nejvyšší umístění se datuje právě do roku 2017 kdy mu patřila 3. pozice ATP Rankingu

 

- Dimitrov má slušný servis, atletickou mezihru, dobrou obranu - slabina jednoznačně jednoruční backhand který v posledních letech spíše slicuje. 

 

- Letos chytil dobrou formu a zahrál si například semifinále v Šanghaji kde ho zastavil Rublev.

 

- Jinak na titul čeká Bulhar dlouhých 7 let. 

 

- I Dimitrov patří mezi těžko čitelné hráče, dokáže zahrát jako bůh ale také jako úplný lempl který zkazí každý úder.

 

18. Cameron Norrie

 

- Cam Norrie je původem z Jihoafrické Republiky, jeho žákovská kariéra se ujímala na Novém Zélandu a nakonec reprezentuje Spojené království. 

 

- Norrie je přezdíván na všech fórech o tenise či sázení ,,pinkálista Norrie" přesně to na něj sedí, on je totiž důkazem že tvrdá práce se vyplácí, je profesionálem teprve od 2017. 

 

- Cameron má takový unikátní styl, je to defenzivní hráč s naprosto tragickým obouruč backhandem, vše vyvažuje leváckou hrou, vrátí nespočet míčů,  a hodně profi playerů neví jak na něj hrát, protože vrací, vrací, vrací, vrací a zase jen vrací než se vyhodíte. 

 

- Největší úspěch zaznamenal na "domácí" půdě v loňském Wimbledonu kde si střihnul semifinále dokonce sebral set Djokovićovi.

 

- Norrieho na tiketu taky moc nedoporučuji, a když už tak proti hráčům kterým by mohl dělat problém defenzivní styl, tzn. agresivní hráči mimo top 20 kteří si už s Norriem dokážou poradit.

 

19. Felix Auger-Aliassime

 

- FAA je kanadský player, jeho preferovaný povrch je outdoor či indoor hard potažmo i tráva.

 

- Felix se prezentuje velmi dobrým servisem a agresivní mezihrou, za svoji kariéru vyhrál "pouze" dva tituly a oba byly v hale.

 

- Letošní sezóna Felixovi absolutně nevyšla a podle mě už jen dohrává a vidí se na dovolené, kde může dát myšlenkám odpočinout, protože on letos opravdu prohrál vše co se dalo, díky tomu vypadl z TOP 10 a nyní je na 19. místě. 

 

- Mě je hra Felixe ve formě sympatická, tu ovšem letos bohužel nepředvedl, letos pravděpodobně zakončí s negativní bilancí - zatím to má 17/18 což je oproti loňskému  60/27 naprosto diametrální rozdíl. 

 

20. Jarry Nicolas

 

- Jedna z komet letošní sezóny Nicolas Jarry se přetransformoval z challengerového hráče který si jezdil jen pro startovné v tenisovou světovou špičku, nejvíce se mu daří na drcené cihle a z kraje roku na Jihoamerických antukách zahrál fenomenální zápasy.

 

- Jen pro informaci - tento chilský reprezentant se vloni nacházel až na 152. místě a letos je 20. hráčem světa.

 

- Jarry měl stopku za doping na 11 měsíců konkrétně v roce 2020 - někde jsem snad četl, že mu našli v krvi kokain. 

 

- S Nicolasem musíme nejspíše do budoucna počítat, má skvělý servis, zlepšil neskutečně mezihru kdy hraje agresivně ale téměř bez nevynucených chyb. 

 

- Za mě jednoznačně jako underdoga Jarryho zkoušet i v dalších kláních.

 

- Díky jeho výšce má propozice i na hrad který až tolik v minulosti nehrál, no bohužel mezi tenisovou smetánkou člověk se musí přizpůsobit všem povrchům.

Zpět do obchodu